מעצבים תאורת לד לבית

אין תגובות עדיין

תאורת לד לבית

משחק באורות – עיצוב התאורה בבית

תאורת לד לבית הפכה את משחק האורות ליותר ויותר מעניין עבור מעצבי בתים, כיוון שמדובר באלמנט שמצד אחד אופטימלי לשימוש הדיירים ובעל יתרונות נרחבים, כמו; חיסכון ועמידות לאורך זמן, ומצד שני מדובר באלמנט שמעוצב בצורות שונות, ומאפשר שימוש שונה ומגוון.

אותה גברת בשינוי אדרת – התאורה והשימושים שונים

אפשר לחלק את תאורת לד לבית לשלושה סוגים שונים של שימוש:

  • תאורה שיוצרת הארה נרחבת, למשל; תאורה נרחבת בסלון, בחדרים או בכניסה לבית. המטרה של גופי תאורה לבית היא להאיר את המרחב בצורה שווה ואופטימלית.
  • תאורה לצורך פונקציונלי – הכוונה בסוג כזה של תאורה היא להאיר נקודתית אזור מסוים שבו נדרשת הארה נוספת, למשל; משטח עבודה במטבח, פינות ישיבה שנועדו לקריאה או תאורה לצורך איפור הפנים.
  • תאורה ליצירת אווירה (דקורציה) – מטרת סוג זה של תאורה היא לספק אפקט של עיצוב. לרוב אלה גופי תאורה לבית שמספקים אור בעוצמה נמוכה, למשל; סרטי לד שמוצמדים לאזורים שבהם נעשתה הנמכת תקרה. הדבקות כאלה נעשות למשל על הנמכת התקרה במטבח, כאשר אפשר לרכוש את סרטי הלד בגוונים שונים: צבעוני, כחול או לבן. סרטי הלד מבליטים את העיצוב, ויוצרים אפקט מיוחד לאזור.

תאורת לד לבית – איך להתאים ולעצב?

על מנת שתוכלו להפיק מקסימום מכל אלמנט של תאורת לד לבית כדאי להבין את הממשק בין סוג התאורה, הפונקציה שלה וגם הגוון שלה.

גוון התאורה והפונקציה – יש מספר גוונים של תאורה: לבן קר, לבן טבעי, גוון צהוב וצבעוני. שני הגוונים הלבנים משמשים בעיקר לצורכי תאורה נרחבת או פונקציונלית, ואילו הגוון הצהוב משמש לרוב לאווירה, אך לא בהכרח. יש בתים שדייריי הבית מעדיפים להשתמש בגוון הצהוב לצורך הארה נרחבת של חדר או אפילו של הסלון. לכל אלה מתווספים גם גווני התאורה הצבעוניים, שמשמשים בעיקר לעיצוב ולאווירה.

סוגי התאורה והפונקציה – בעיצוב ובהארת הבית משתמשים בגופי תאורה מרכזיים, צמודי קיר, ספוטים, סרטי לד ופסי צבירה עם ספוטים. לגופי התאורה המרכזיים יש אפקט פונקציונלי להארה נרחבת, וגוון התאורה, לבן או צהוב, נבחר לרוב על פי הסגנון העיצובי. כאשר הגוון הלבן מייצר לרוב תאורה נקייה וקלאסית, ואילו הגוון הצהוב מייצר גם הוא תאורה נרחבת, אולם מציע לצידו אווירה חמימה בבית.

לסיכום, לתאורת הבית יש משמעות רבה בפונקציונליות של התאורה וביצירת האווירה בבית, לכן כדאי לתכנן מראש ולקבל החלטות מה תרצו ליצור בכל אחד מאזורי הבית, ובהתאם לכך להתאים את סוג התאורה ואת הגוון שלה.