תאורת לד לגינה – תכנון מואר במיוחד

אין תגובות עדיין

תאורת לד לגינה

עיצוב גינה מתחיל בחשיבה ובתכנון. אחד המרכיבים המשמעותיים שיש לתת עליהם את הדעת הוא עיצוב הגינה באספקט של תאורה. כיום יש גופי תאורה רבים, והמומלץ שבהם הוא תאורת הלד, שמספקת תאורה חסכונית, יעילה וגם מעניקה אפקט נהדר למראה הכולל.

הגינה בארץ היא חלק פעיל לאירוח במיוחד בבתים פרטיים, לכן משנה לשנה מתרחבות אפשרויות העיצוב של הגינה, עד כדי כך שאפשר ליצור מהן פינות חמד לישיבה ולרביצה, ואפילו אזור שכולל מטבח פתוח בתוספת פינת ישיבה מוצלת. עולם ומלואו בחצר הבית. במאמר זה נרחיב על אפשרויות לעצב פינות בחצר באמצעות תאורת לד לגינה.

מתחילים בכניסה לחצר – תאורת לד לגינה

כל גינה מתחילה בכניסה ובשביל שמוביל אל הבית. את השביל הזה חשוב מאוד להאיר בצורה טובה לנוחותכם ולנוחות האורחים שמגיעים לבית. יש אפשרויות רבות להאיר את הדרך.

עמודי תאורה הם תאורת לד לגינה מוצלחת במיוחד. אפשר לנעוץ אותם לצידי השביל שמוביל אל פתח הבית, וליצור תאורה ממוקדת לשביל. בנוסף, אפשר להציב אותם בהיקף הגינה לצד עצים או אדניות פרחים, כשהדגש ישתנה מתאורה ממוקדת לתאורה של אווירה, תלוי מה תרצו להשיג.

בחצרות שמוקפות בחומה אפשר ליצור אווירת גינה מיוחדת באמצעות תאורת חומה – מדובר בתאורת לד שאפשר להתקין אותה מראש בתוך החומה עצמה ובצורה היקפית.

פינת ישיבה בגינה

מאוד חשוב לתכנן את המיקום של פינת הישיבה, כך שיהיה אופטימלי במיוחד בכל אחת משעות היום. למשל צריך לחשוב אם הפינה תהיה צמודה לגדר, ועד כמה זה מפריע לכם שהגינה של השכן צמודה לאזור פינת הישיבה. יש לחשוב גם על המיקום ביחס לשעות החמות שבהן השמש מכה בחוזקה, ועל הדרכים לעקוף את זה באמצעות הצללה. כמו כן יש לחשוב על המרחק של הגינה מפתח הבית, או על שביל גישה אליו… ואם יש שביל גישה, על הדרכים להאיר אותו בעזרת תאורת לד לגינה.

איך תאורת לד לגינה יכולה להפוך את פינת הגן למיוחדת?

אחרי שתכננתם וחשבתם על כל הפרטים הטכניים אפשר לחשוב על הגדרת מתחם הפינה. את הפינה אפשר לתחום באמצעות משטח דק יפה ובעזרת תאורה.
תאורת לד לגינה משמשת להאיר את המקום, ליצור אווירה ולתחום אותו.

אפשר להגדיר את תחום הפינה באמצעות תאורה היקפית לאזור. למשל, אם יש עצים בחלק מהאזור אפשר ללפף סביבם קישוטי לד צבעוניים וחמימים. אם החלטתם למקם את הגינה במרכז על משטח של דשא תוכלו לנעוץ מסביב מספר פרוז'קטורים לד שננעצים באדמה באמצעות דוקרן.

אווירה לפינת ישיבה אפשר ליצור באמצעות צבעוניות של תאורת לד לגינה שמאירה על הצמחייה מסביב. כך מתקבלת תמונה צבעונית של עצים ושיחים בצבעים שונים, רק חשוב שתקפידו לא להשתמש ביותר מדי גוונים. המומלץ הוא להשתמש בשני גווני תאורה בגינה קטנה ועד שלושה גווני תאורה בגינה גדולה.