תכנון של עיצוב תאורה לגינה

אין תגובות עדיין

עיצוב תאורה לגינה

עיצוב תאורה מתחיל בחצר הבית

עיצוב תאורה לגינה מעסיק גם את מי שאינו עוסק בעיצוב, שכן החצר בבתים פרטיים וגם בבניינים משמשת כמבוא לבית, ובמקרים רבים משמשת גם כפונקציה של מרחב לדיירים, במיוחד כשמדובר בבית פרטי. במקרים כאלה חצר הבית יכולה לשמש כאזור לאירוח, למשחק של הילדים, ולעיתים אפילו כאזור שמשמש להכנת ארוחות.

לצד הצורך בשימוש באזור החיצוני כפונקציה חיונית, מתגבשת יותר ויותר ההבנה שכדאי להשקיע מחשבה גם בארגון החצר ובהתאמה לחשוב על עיצוב תאורה לחצר.

עיצוב תאורה לגינה – מתחילים בבחירת סוג הנורה

צעד ראשון וחשוב הוא בחירת סוג הנורה. כיום השימוש הרווח הוא בנורות לד, אך עדיין נעשה שימוש בנורות הלוגן לגינה.
חשוב להבין שיש יתרון רב לשימוש בנורות הלד, מכיוון שמדובר בנורה שצריכת החשמל שלה נמוכה יחסית, ושמתחממת בצורה מבוקרת. מעבר לכך, נורת הלד עמידה לאורך זמן, וכשמדובר בתאורת גינה יש נוחות רבה בכך, שאין צורך לטפס בתדירות גבוהה על סולמות על מנת להחליף נורה שנמצאת למשל על עמוד גבוה.

הגנה מפני מים

מעבר לחשיבות שיש לעניין עיצוב תאורה לגינה יש לחשוב על פונקציונליות התאורה. כיום לכל גופי התאורה לגינה יש אלמנט של הגנה מפני מים. אולם חשוב שתהיו מודעים לכך שאם יש לכם עניין לייצר עיצוב תאורה לחצר קצת שונה, למשל תאורה למזרקת מים, חשוב שתבקשו מהמוכר תאורה ייעודית למים.

בטיחות

עוד אלמנט שיש לקחת בחשבון לפני נושא העיצוב הוא הבטיחות. כיום תאורת החצר מתאפיינת במתח נמוך (12V), ומטרתה למנוע מצב של התחשמלות. נושא זה ידוע בכל חנות תאורה, אך חשוב שגם אתם תדעו אותו.

להתאים את סוג התאורה לפונקציה הנדרשת

כשאתם ניגשים למלאכת עיצוב תאורה לגינה חשוב שתחשבו על גיוון גופי התאורה. כיום יש סוגים שונים ומעניינים של גופי תאורה לחצר. הם מגיעים בצורה של עמודי תאורה, תאורת קיר, תאורת חומה, דוקרנים וגם פנסי הצפה.

פנסי ההצפה נועדו לשטוף את החצר שלכם באור נרחב, כשהמטרה המרכזית היא להאיר. מטרת תאורת הדוקרנים היא להאיר על הצמחייה או על אלמנטים מעניינים אחרים, ומכאן שלצד האור שהיא מוסיפה לחצר, המטרה המרכזית הוא לייצר אווירה בחצר.
גם לעמודי התאורה יש אפקט של עיצוב, אך מצד שני האור שמופץ מנקודה גבוהה מעניק נקודת אור נוספת לחצר הבית.

תאורת החומה מספקת אור היקפי לחצר הבית, תוחמת את גבולות הבית, וכן מספקת אור רך יחסית ואלמנט של אווירה וחמימות.